środa, 31 grudnia 2014

Kelly Peppermint 2001 z okazji Nowego Roku

Zielonooką Kelly Peppermint z 2001 r. kupiłam na allegro za śmieszną cenę w stanie NRFB czyli w pudełku, które oczywiście kazałam jej natychmiast opuścić, bo nie umiem utrzymać lalki w opakowaniu. Jest to wbrew mojej naturze, i wierzę, że wbrew lalkowej również. Pudełko to taki stan hibernacji i dopiero po jego opuszczeniu lalka zaczyna prawdziwe życie.
W zasadzie ta panna średnio mi się podobała, ale pasuje do okoliczności - odziana jest w suknię... hmm, no, powiedzmy: wieczorową. Usiłowałam namówić ją do trzymania kieliszka, ale jak ogólnie wiadomo Kelly są artykułowane jak kij od miotły, więc skończyło się przyczepieniem naczynia do ręki na gumce. No i mam pannę sylwestrową:

Siedzimy w domu. Z lalkami, kotem i wciąż niezbyt zdrowymi dziećmi. Miałam nadzieję wyciągnąć rodzinę na spacer na rynek celem obejrzenia pokazu fajerwerków, ale jednak odpuszczę. Taki spacer wyzdrowieniu nie będzie sprzyjał.
Niektórzy mówią, że Nowy Rok to tylko zmiana daty w kalendarzu. Ale ja zawsze wierzę, że coś jeszcze. Przełom. Magiczna granica, która pozwala pozostawić wszystko, co niedobre za nami i mieć nadzieję, że to, co nas czeka będzie lepsze. Że my będziemy lepsi. Mądrzejsi. Że wreszcie przestaniemy popełniać te same błędy. W zasadzie taki punkt zwrotny można sobie wyznaczyć w każdej chwili życia, w ciągu całego roku - ale wraz ze zmianą daty chyba łatwiej.
W Nowym Roku Życzę Wszystkim zdrowia (moja babcia twierdziła, że życzyć trzeba przede wszystkim zdrowia, bo jak zdrowie jest - to wszystko inne jakoś się poukłada, poza tym jest to coś, czego najbardziej chciałabym życzyć sobie i mojej rodzinie)
Szampańskiego Sylwestra i spełnienia wszystkich marzeń:-)

10 komentarzy:

 1. Tak cos w tym jest ze z Nowym Rokiem cos sie konczy a cos zaczyna!!! Naturalnie wszystko jest kwestia wiary ale czlowiek potrzebuje czegos czego moze sie w zyciu trzymac ;)

  Laleczka jest przesliczna nawet z kieliszkiem na gumce :) Rowniez Tobie skladam najserdeczniejsze zyczenia zdrowia i wszelkiej pomyslnosci na ten Nowy Rok!!! serdecznosci :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Szampańskiej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a zwłaszcza zdrowia. (Babcie zawsze mają rację!)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tobie i Twoim Bliskim życzę Szczęśliwego Nowego Roku i spełnienia wszystkich marzeń!
  Tak na marginesie zgadzam się, co do uwalniania lalek z pudełek i nadania im nowego życia na wolności!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Laleczka wygląda słodko - jak amerykański cukiereczek choinkowy. Wzór sukienki i fryzura mają chyba do tego nawiązywać.
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz rację, potrzebna jest taka data graniczna :):)
  Wszystkiego Najlepszego !!!
  .... to małolata, pewnie dlatego nie chciała trzymać kieliszka..... :):)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! :)
  Laleczka śliczniutka, taka trochę nietypowa.. ma niecodzienne jak na Kelly kolory, ale jak najbardziej sylwestrowe ! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A więc zdrowia...
  Wierzyłam w daty graniczne bardzo długo. Mawiałam: jaki pierwszy dzień roku, taki i cały... Kurczę, sprawdzało mi się...
  W ten Sylwester wywlekłam moje stare dzienniki z lat '90. Czytałyśmy z Babcią, zwłaszcza zapiski ze świąt i nowego roku ;-)
  Lala cudna. Uwielbiam czerwone pasemka. same takie miałam, ale na czarnych włosach. Chętnie ją kiedyś przygarnę, jak Ci się znudzi ;-)

  OdpowiedzUsuń

Walking Cat