czwartek, 13 listopada 2014

Kelly Velma Scooby Doo 2003

Ponieważ ostatnio uparcie przedstawiam panny w sukienkach zupełnie nie przystających do późnej jesieni, tym razem postanowiłam być w zgodzie z aurą i zaprezentować dziewczynkę w swetrze, ba, nawet w golfie. 
Znacie/lubicie kreskówkę Scooby Doo? Mam zwyczaj katować moje dzieci starszymi bajkami, bo współczesne działają mi na nerwy, za wyjątkiem produkcji Pixara. Katuję zwykle z powodzeniem, bo Scooby Doo był wielką fascynacją moich synów przez około pół roku. Obejrzeli chyba wszystkie odcinki. Bajka fajna, zabawna, nieprzesłodzona, oswajająca skutecznie dziecięce lęki. Opowieść o czwórce przyjaciół (właściwie piątce, wliczając gadającego psa Scooby Doo) którzy zmagają się z wszelkiego rodzaju i narodowości upiorami oraz potworami.
Velma to intelektualistka, najbystrzejsza z całego grona, do tego twarda babka, która nie wpada w panikę i potrafi wyciągnąć logiczne wnioski nawet twarzą w twarz z najbardziej przerażającym upiorem. Ładna, choć swoją urodę skrywająca za niezbyt twarzowymi okularami. Całkiem jak moja mała Kelly. Mattel psa sobie odpuścił, pozostałe laleczki weszły na rynek w 2003 roku. Seria w zasadzie nie kolekcjonerska, ale dopracowana i skierowana bardziej do kolekcjonerów niż do małego odbiorcy. Mattel kreskówkę uhonorował też serią "dorosłych" lalek rok wcześniej, w 2002 r. - Velma była Skipperką i tym razem miała do towarzystwa psa.
Moja mała Velma:
6 komentarzy:

 1. No proszę jak z niej Velna - pełną gębą :D
  Mój młodszy syn mnie katował tą "bajką" do znudzenia - w tą i z powrotem :)
  ponieważ to były czasy taśm magnetowidowych.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Velma jak malowana! Doskonałe, słodkie podobieństwo! Całe ubranko kolorowe i jesienne!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała Velma. Ubranko pasuje do obecnej pogody. Także kolorystycznie jest cieplutkie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest świetna! Bardzo lubię Kelly, które są zupełnie inne od wszystkich!
  A ta nie dość, że się wyłamuje z typowego wizerunku tych maluchów, to jeszcze jest postacią z fantastycznej bajki, którą lubią chyba wszyscy! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeurocza! Najładniejsza jaką widziuałam w lalkowym świecie! Żadna duża do niej uroda nie przstaje!

  OdpowiedzUsuń
 6. okulary, fryzurka i pulower pomarańczowy
  i wizerunek Velmy natychmiast gotowy

  OdpowiedzUsuń

Walking Cat