sobota, 12 lipca 2014

Tommy Cowardly Lion The Wizard of Oz 2003

To niewątpliwie najdziwniejsza laleczka z mojej kolekcji. Mały Tommy Tchórzliwy Lew z zestawu Czarnoksiężnik z Oz z 2003 r. Mattel upodobał sobie tę bajkę, zestawów Wizard of Oz doliczyłam się cztery, ja bajki nie lubię, ale ten mały zafascynował mnie od pierwszego wejrzenia. Chłopiec jest zarazem śliczny i mroczny.
Po pierwsze ma autentyczną brodę -  długie włosy, okalające twarz, wyrastają mu z podbródka:
Włosy z tyłu głowy są krótsze. Kostium ma fantastyczny ogon z kitą:

 Twarzyczka z kocim rysunkiem ma lekko kpiący wyraz:
A oto zdjęcie całego zestawu z e-baya. Mam jeszcze Dorotkę i Stracha na Wróble, laleczki opiszę w następnych postach:
W sieci znalazłam również "męski" odpowiednik małego Tommego - Ken Cowardly Lion - wydanie kolekcjonerskie z okazji 75-lecia filmu z Judy Garland z 1939 r. Notabene, kostiumy wszystkich małych Kelly są wzorowane właśnie na tym starym filmie.

4 komentarze:

 1. Fajne, ten mały bardziej mi się podoba. Ja w przeciwieństwie do Ciebie od dziecka uwielbiałam Czarnoksiężnika z krainy Oz. Mając 7 czy 8 lat wypożyczyłam książkę z biblioteki i nie mogłam się od niej oderwać. Niestety zapomniałam autora i przez wiele lat szukałam tej bajki u Andersena . W bibliotece książki były ustawione wg autorów. Dopiero, kiedy mój syn był mały odnalazłam bajkę i przeczytałam sto razy i oglądałam chyba większość filmów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, od dzieciństwa miałam nie po drodze z większością klasycznych baśni - albo mnie przerażały, albo śmiertelnie nudziły. Dopiero dzięki moim dzieciom odkryłam świat bajek, ale nadal z dużą dozą sceptycyzmu podchodzę do Andersena czy braci Grimm - najbardziej lubię takich "bajkopisarzy" jak Pixar i DreamWorks :-)

   Usuń
 2. Mały Tommy jest rewelacyjny ! Taką ma sliczną buzię z tym uśmieszkiem :) Kostium też piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. intrygujące udomowione dzikusy, ciężko byłoby mi wybrać - pewnie skusiłabym się na duet 2 pokoleń...

  OdpowiedzUsuń

Walking Cat