środa, 3 września 2014

Kelly Evening Recital 2000

Pogody na zdjęcia plenerowe brak, zresztą dzisiejsza laleczka nie jest stworzona po to, by fotografować ją w krzakach i chwatach. Bardzo spodobał mi się pomysł Inki, żeby fotografować lalki na tle zdjęć i postanowiłam go wykorzystać... mam nadzieję, że Inka nie naliczy mi opłaty za copyright ;-)
Panna pochodzi z zestawu Barbie, Stacie, Kelly i Tommy Evening Recital z 2000.
Zdjęcie z e-baya:

Wszystkie laleczki z tego zestawu są porządnie wysztafirowane, a maluchy są po prostu urocze.
Najbardziej spodobały mi się koronkowe podkolanówki małej Kelly - wiem, że w dzisiejszych czasach to obciach, a wywołują we mnie miłe, sentymentalne wspomnienia :-)A jak tam w szkole? Raz z górki, raz pod górkę. Rano najstarsze dziecko urządziło niezłą scenę, że nie idzie.
Serce mi płacze, ale jak wytłumaczyć 5 i pół- latkowi, że mama chętnie by Cię zatrzymała w domu do 18-tych urodzin, ale przepisy o powszechnym obowiązku szkolnym stanowią inaczej? Zresztą co dobrego by z tego wyszło?
Przy odbiorze płacz o zagubione autko, które rano zabrał jako pocieszyciela. Przy okazji poznałam lepiej panią zastępującą i okazała się bardzo miłą osobą. Po informacji, którą R. przyniósł wczoraj z zebrania rodziców, że chora pani Ula stosowała system oceniania dzieci za pomocą zielonych, żółtych i czerwonych kółek oraz zadawała zadania domowe, a obecna pani nie zamierza tego robić - jakoś odechciało mi się rychłego powrotu pani Uli. Ludzie, toż to dopiero 5-latki, odpuśćcie im jeszcze!

13 komentarzy:

 1. Oj, zaraz obciach - bardzo eleganckie i romantyczne! A zestaw pięknie skomponowany, z dużym smakiem, bez zadęcia i zbędnych kombinacji :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. PS. Myślałam, że w tym roku jeszcze można potrzymać dziecko w domu dłużej... Groza i to niewolnicza. Wiadomo, że nie o dobro maluchów tu chodzi, ale o to by je szybciej wepchnąć na rynek pracy. Tylko, czy ta praca w ogóle będzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też w to wątpię. Nie, właśnie od tego roku już nie można, 5 latek idzie do zerówki, 6 latek do szkoły, bywa podobno, że rodzice załatwiają stosowne zaświadczenie, że dziecko rozwija się wolniej, żeby móc potrzymać go rok dłużej w domu, ale ja jednak nie zamierzałam się do tego posuwąć.

   Usuń
 3. Piękny zestaw. Mnie te "galowe" stroje chwyciły za serce i nic nie słyszałam o obciachu w sprawie koronkowych skarpetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coż, ja takie informacje mam od 7 letniej córki znajomych. Obciach i koniec, za nic w świecie nie włoży :-)

   Usuń
 4. Śliczny ten zestaw! Całość doskonale galowa! Mnie się bardzo podoba! A panienka - po prostu - urocza!

  OdpowiedzUsuń
 5. ja również nie pamiętam skarpetkowego obciachu, natomiast pamiętam, jak za nimi ganiałam po sklepach :) Strój malucha bardzo elegancki, ale i dziewczęcy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noo... ja bardzo chciałam takie dłuższe, podkolanówki, z różą z koronki na łydce... jak to może nie być obciach, mojemu dziecku na nic w świecie bym czegoś takiego nie włożyła ;-)

   Usuń
 6. Zestaw bardzo mi się podoba , jest szalenie elegancki a koronkowe skarpetki bardzo lubię :) .
  Biedne maluchy , coraz krócej być dzieckiem .. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś usłyszałam w szkolnej szatni rozmowę dwóch matek koleżanek moich synów o tym, na jakie dodatkowe zajęcia zapisują swoje pociechy. Obawiam się, że tendencja, żeby maksymalnie skrócić dzieciństwo staje się coraz bardziej powszechna i jest to bardzo smutne.

   Usuń
 7. urocza rodzinka - widać, że wybierają się w odwiedziny lub do teatru, kina,
  muzeum - u wrót już stoją - więc tylko wypada życzyć samych miłych wrażeń

  OdpowiedzUsuń
 8. Ło obciach nie obciach, podkolanówki są superowe! :) bardzo to dziewczęce, zawsze żałowałam, że u nas nie ma takich ładnych granatowych mundurków, ze spódniczkami, koszulami i podkolanówkami, jak np. dzieci i młodzież noszą w Anglii. Ocenianie dzieci w zerówce? no i jeszcze zadania domowe.. to już faktycznie lekka przesada.. pamiętam że w 1-3 były jakieś minki, czy tam słoneczka.. ale przecież to 5 latki.. Dziwna ta pani, dobrze, że jej nie ma.. A laleczka, jak zawsze piękna, no i ten strój!

  OdpowiedzUsuń

Walking Cat