wtorek, 13 maja 2014

Marisa z 1997 r.

Laleczka Marisa z 1997 r. Jedna z pierwszych laleczek, które pojawiły się jako Li'l Friends of Kelly czyli mali przyjaciele Kelly, potem przemianowani na Kelly Club. Przyjaciółek Kelly doliczyłam się dwadzieścia pięć: Becky, Belinda, Chelsie, Deidre, Desiree, Gia, Janessa, Jenny, Kathleen, Kayla, Keeya, Kenzie, Kerstie, Lacey, Liana, Lorena, Maria, Marisa, Melody, Miranda, Nia, Nikki, Sandy, Tamika, Tori. W ramach tych samych imion laleczki zmieniały się z biegiem lat, blondynki stawały się brunetkami, rude zmieniały się w blondynki - co nie ułatwia identyfikacji. Byli też koledzy: Tommy i Ryan. Pojawiły się też imiona nadawane wyłącznie na rynek japoński, kanadyjski czy europejski, jak Marina, Maura, Meron, Susie, Tabitha, Tamera.
Rok 1997 to czas rozkwitu laleczek Kelly, które trafiły na rynek w 1994, a w latach 1998-2006 pojawiły się najładniejsze. Od 2007 rynek opanowały księżniczki z brokatowym makijażem, które mnie osobiście zniechęcają, a mold i ciałko Kelly oraz jej przyjaciółek uległo znaczącej zmianie - laleczka schudła i skróciła się jej szyja, przez co głowa wydaje się nieproporcjonalnie duża. 
Mała Marisa z 1997 ma ciemną cerę, wielkie, brązowe oczy, lekko falujące włoski i niebieską sukienkę w grochy. Do towarzystwa - perłowego misia. Zdjęcie w pudełku pochodzi z e-baya:1 komentarz:

Walking Cat